Staonův svět - Matematická analýza - 2.2.2006, Pultr

Hurááá, je to neuvěřitelné, ale udělal jsem Analýzu za jedna :)

Dvoudenní odklad analýzy se vyplatil, a tak to byla vlastně pohodová zkouška.

Pultr si nás tam rozsadil, vždy dal otázku a my jsme odpovídali na papír. Chodil mezi námi, když měl pocit, že už bychom něco měli mít, tak se na to kouknul. Není přehnaně puntičkář, dokonce je ochoten i dát nápovědu :)

První otázku na „rozehřátí“ jsem dostal, jaké znám kritéria spojitosti funkce, kromě definice. Jedno jsem zapomněl, tak mi nápověděl větu, kde se to v důkaze použilo, a chytil jsem se.

Jako druhou otázku jsem dostal Bolzano-Cauchyovu větu. Protože jsem si nemohl rozhodnout mezi dvěma větami, nakonec jsem radši dokázal obě :)

To se Pultrovi líbilo, takže jsem objevil základní pravidlo: musíš být dobrý, ale nepřeháněj to! Pultr se mě totiž nadšeně zeptal, jestli jsem se učil i složité důkazy a na mou opatrnou odpověď „snažil jsem se“ mi zadal dokázat L'Hospitala s nekonečnem ve jmenovateli :)

No a nakonec mi dal už „provařenou“ otázku Integral(R(sin x, cos x)dx).

Tedy závěrem, bylo to celkem v pohodě, jen se musí něco umět. Tuhle zkoušku rozhodně nedělá těžkou Pultr, ale ta Analýza sama o sobě.

Staon | 2.2.2006 Čt 13:17 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 7 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

[1] reaguj
Jimi mejl web 2.2.2006 Čt 14:15

Prekvapive za jedna :D Ty blaho, zacinam byt rad ze som na ten MatFyz predsalen nesiel :D Moja zlatucka elektrotechnicka

[2] reaguj
Tiboh mejl 2.2.2006 Čt 17:22

Tak ja jsem to uspesne zvoral… Ale zacatek vypadal nadejne :o) Spocetne mnoziny na uvod a potom Rolleova veta s dukazem, oboje bez problemu, ale pak se to nejak zhorsilo :o) To jak rikal, ze i bez dukazu se to da dat na tri je pekna blbost, protoze mi potom dve vety normalne rekl a ja je mel dokazat. A na konec prisly integraly, ktery jsem v uceni trosku preskocil a kdyz mi z nich daval asi ctvrtou otazku a ja furt mlcel, tak me poslal pryc :o) (mel jsem tam taky tu „provarenou“). Ale mas pravdu, Pultr se to nesnazi delat tezky… No, tak v breznu to snad bude lepsi :o)

[3] reaguj
Tiboh mejl 2.2.2006 Čt 17:24

Jo a jeste poznamka… ty sis dal odklad dva dny a ja dokonce 9 dni a stejne to nepomohlo (ale ja mel v tom mezidobi jeste dve zkousky :o) )

[4] reaguj
Staon mejl web 2.2.2006 Čt 19:45

[2] Tiboh : to mě mrzí :'( Já doufal, že ti to vyjde. No, tak si užij hory a pak s odpočatým mozkem to bude hladce za jedna :) BTW, jaké dvě větu jsi měl dokázat?

[5] reaguj
Tiboh mejl 2.2.2006 Čt 23:14

[4] Staon :Tak to kdybych si pamatoval :o) Jedno bylo, ze pokud je funkce spojita a prosta, potom je monotonni. To druhy uz fakt nevim…

[6] reaguj
Jimi mejl web 6.2.2006 Po 21:37

[5] Tiboh : Na to by som smelo napisal ze je to axioma :D

[7] reaguj
Staon mejl web 6.2.2006 Po 22:38

[6] Jimi : jo, to jsou ti inženýři ;) Než aby se radši naučili věty a důkazy, tak to radši považují za axiomy :-D

Ale musím uznat, že tenhle důkaz je opravdu lehký, skoro bych se styděl ;))

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Matfyz je sbírka čeho?
Odpověd: malých červených kulatých kostiček naprostých cvoků

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).