Staonův svět - Kristián

Aneb svět se opět zbláznil…

Nedávno jsme si s kamarády vzpomněli na stařičký film Kristián. Nadčasová komedie z konce třicátých let. V hlavních rolích Oldřich Nový, Adina Mandlová a Nataša Gollová. Můj jednoznačný kandidát na komedii století, dodnes nedokážu pochopit, jak tento titul mohlo získat S tebou mě baví svět (nic proti, také se na to rád kouknu, ale Kristián má oproti uňuňaným dětičkám styl).

Příběh ušlápnutého úředníčka, který jednou za měsíc sebere peníze a jde je roztočit ve velkém stylu do luxusního baru. Dělá to tak dlouho, až jednou padne kosa na kámen a roztočí se kolotoč situací, kdy se hrdina snaží zakrýt tento svůj prohřešek proti jinak spokojenému manželskému životu. Film plný inteligentního a lidského situačního humoru, plný geniálních hlášek typu „Madam, ráčila jste ztratit kapesníček.“ či „Nehledej mě, nikdy mě nenajdeš. Jsem u tetičky!“ a spoustou dalších vedlejších postaviček. A samozřejmě naprosto úžasného hereckého výkonu Oldřich Nového :)

Proč o tom ale píšu? Protože jsem dnes narazil na odkaz, který mě naprosto zhnusil. Nějaký šašek se rozhodl natočit remake Kristiána. To, že Adinu Mandlovou nahradí Kateřina Brožová, mne ještě celkem nevzrušuje. Spíš by mě zajímalo, kdo z té naší současné naprosto zoufalé herecké galérky nahradí Oldřicha Nového v roli Kristiána. Nenapadá mě nikdo, kdo by to dokázal aspoň z desetiny tak dobře.

Říkám si, jestli je tohle vůbec zapotřebí? Proč točit remake starého geniálního filmu, když není sebemenší problém si pustit ten původní? A proč se vůbec pokoušet něco takového točit, když není sebemenší šance, že by to mohlo být lepší než originál. To už jsou současní „umělci“ tak zoufale bez nápadu, že musí točit mizerné předělávky slavných filmů? No, prostě to nechápu.

Staon | 24.10.2005 Po 23:26 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 6 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

[1] reaguj
miira web 25.10.2005 Út 07:43

„Zavřete oči, odcházím…“ Zbožňuju ten film :]

Ale jinak se mi ten remake taky nezdá :/ Ne, že bych současné herce viděl v tak černém světle jako ty (ba naopak, myslím si, že pár dobrých tu stále ještě je ;]), ale je fakt, že Nového (který při natáčení stál na dvou cihlách, aby byl alespoň stejně velký jako Mandlová) nikdo nahradit nemůže…

[2] reaguj
dawon web 25.10.2005 Út 09:38

Myslím, že jim jednoduše docházej nápady…

[3] reaguj
Jimi mejl web 25.10.2005 Út 14:08

Kristian bol pekny filmocek, to je fakt, ale napriklad taky Byl jednou jeden kral mu dava pekne do drzky ;-)

Co sa tyka remake-u, poviem to tromi slovami: „Prachy, prachy, prachy“ :-))

[4] reaguj
Staon mejl web 25.10.2005 Út 19:57

[3] Jimi : neřekl bych. Byl jednou jeden král je nádherná pohádka a uzvnávám, že jak Werich tak Burian byli naprosto k sežrání :)) Ale Kristiána mám radši, je takový víc ze života (i když to je vlastně taky pohádka) a je mi podstatně bližší.

[5] reaguj
Weed 28.10.2005 Pá 14:02

Mam takovej dojem, ze scenaristi uz asi stojej docela za pikacu, ze vyrabej jen remaky. Myslenka remaku jako takovych me moc nebere… vzpomenme treba Brutalni Nikitu… a pak ji zmrsili serialem :(

[6] reaguj
Staon mejl web 28.10.2005 Pá 19:19

[5] Weed : Máš recht, ta nová Nikita je hrozná :(

Remaky také nejsou moje krevní skupina. Viděl někdo někdy nějaký remake, který by byl lepší, než originál? Mě osobně nic nenapadá :(

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Kolik je 3 x 5?
Odpověd: 237 nevím, ale násobení na reálných číslech tvoří komutativní grupu.

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).