Staonův svět - Originální řešení severní části pražského obchvatu

Máme zlepšovací návrh, který zcela změní pohled na dopravu v našem hlavním městě.

Úvod

Pro severní část obchvatu Prahy je v současné době naplánována varianta, označovaná jako J, kdy obchvat bude veden Suchdolem. Zde se postaví most přes Vltavu, který bude končit v Čimicích vedle Drahaňské rokle. Předkladatelé tohoto zlepšovacího návrhu, dále jen předkladatelé, jsou přesvědčeni o nevhodnosti tohoto řešení, a to hned z několika důvodů:

  1. Problémy se suchdolskou samosprávou: suchdolská radnice prostě není a není ochotna přistoupit na to, že jim prostředkem obce, byť v tunelu, povede dálnice. Je to sice poněkud nepochopitelné, kdo by nechtěl mít dálnici před okny, že? Ale průtahy, které radnice vyvíjí, navzdory tomu, že nemají sebemenší šanci na úspěch, minimálně stavbu značně zpožďují.
  2. Zelený teror: také druhá strana řeky se snaží blokovat stavbu. Ani ne tak z Čimic, ti jsou asi již smíření, ale především zelený teror, pardon ochránci přírody, se ji snaží zdržet a melou o jakémsi chráněném uzemí. Aha, už si vzpomínám, Drahaňská rokle. Že by srnkám vadilo těch pár aut, co kolem projede každou sekundu?
  3. Neefektivita dopravy: ani seberychlejší auto nedokáže vyvinout dostatečnou rychlost, aby se v daném prostoru nenacházelo déle jak 30 sekund.
  4. Cena stavby: postavit nový dálniční most přes Vltavu není nic levného, obzvláště při výšce, ve které bude. Další velký výdaj stavby je tunel skrz Suchdol (kdo se to sakra nechal od suchdoláků ukecat!).

Předkladatelé proto nabízí řešení, které všechny tyto problémy odstraní nebo aspoň zmírní.

Naše řešení

Řešení je velmi snadné a spočívá na technickém principu známém již mnoho století. Konkrétně v instalaci katapultu a záchytných sítí – na suchdolské straně v prostoru mezi Výhledy a Kozími hřbety, na čimické straně v prostoru Na Zámcích. Technické řešení tohoto zařízení zde nebudu uvádět, je po předchozí dohodě k náhlédnutí na sekretariátu předkladatelů.

Výhody

Jak je již na první pohled vidět, katapult řeší výše popsané problémy. Suchdol nebude moci vznést jedinou námitku. Přes jeho území auta projíždět nebudou, budou pouze létat v jeho vzdušném prostoru. Ani námitka na nadměrný hluk nemá naději na úspěch, protože součásti předpisů používání tohoto zařízení bude i bod, který bude vyžadovat vypnutý motor auta během letu.

Ani ochrana Drahaňské rokle nebude ohrožena, protože jak už název napovídá, rokle je na zemi, zato auta zde budou cestovat vzduchem. Navíc, jak už bylo zmíněno, s vypnutým motorem. Aby bylo zbráněno srážkám letících aut s drobným ptactvem, bude na straně Čimic zaměstnán jeden sokolník. Přítomnost sokola spolehlivě všechny ptáky zažene až na samé dno rokle.

O efektivitě tohoto řešení asi není příliš potřeba diskutovat. Doba potřebná pro překonání vzdálenosti mezi Suchdolem a Čimicemi se tímto zkrátí z několika minut na několik sekund.

I cena tohoto zařízení, ve srovnání se stavbou tunelu, dálničního mostu, několika kilometrů silnic a 38 luxusních vil šéfů a předáků stavby, se sníží na cenu dvou katapultů, dvou záchytných sítí a 23 luxusních vil. Číselně se jedná o úsporu zhruba 1,354%. Ovšem pouze v případě, že technická komise posuzující tento návrh nebude vyžadovat neurčený obnos na občerstvení během rokování. V takovém případě by cena naopak mohla stoupnout až o 83,265%.

Případné problémy a jejich řešení

Předkladatelé si samozřejmě jsou vědomi určitých možných problémů tohoto řešení.

Prvním zásadním problémem je blízkost mezinárodního letiště v Ruzyni. Nicméně předkladatelé jsou, po prostudování všech možných materiálů, přesvědčeni, že dráha prolétajících letadel nebude kolidovat s dráhou prolétávajících aut. Letadla jsou zde již dostatečně vysoko. Pokud by však toto nebezpečí hrozilo, bylo by nutné v letecke centrále v Bruselu vyhradit jeden volný letecký koridor na trase ze Suchdola do Čimic.

Druhým problémem je materiál, ze kterého by byly vyrobeny záchytné sítě. Předkladatelé si jsou vědomi, že v současné době neexistuje nic, co by bylo schopno spolehlivě zachytit kamión dopadající na zem po letu dlouhém 6 kilometrů. Protože však dříve, než Praha dostaví svůj městský okruh, americká kosmická agentura NASA vyšle lidskou posádku na Pluto, jsou předkladatelé přesvědčeni, že takový materiál bude jedním z vedlejších výsledků amerického kosmického programu.

Cena provozu

Cena provozu tohoto zařízení se skládá z těchto částí:

  1. cena za energii na provoz katapultu,
  2. poplatky za pravidelnou údržbu zařízení,
  3. případné poplatky za vyhrazený letecký koridor,
  4. měsíční plat sokolníka na čimické straně řeky,
  5. pravidelný měsíční licenční poplatek programátorovi řídícího systému katapultu.

Bod číslo 5 není vydírání, jen takové drobné upozornění, že pokud se přestane licenční poplatek platit, programátor vypoví support, což se pravděpodobně projeví tím, že se po nějaké době katapult přestane trefovat do záchytných sítí.

Předkladatelé jsou přesvědčeni, že všechny výše popsané body bude možné hradit z prodeje zboží, které se vyloží z přepravovaných kamiónů, protože překročilo limitní váhu zařízení. Tuto limitní váhu jsou předkladatelé schopni nastavit podle požadavků města Prahy libovolně malou. Nedoporučujume ji však nastavovat pod váhu plně naloženého osobního automobilu, protože předkladatelé jsou přesvědčeni, že takto vzniklá sbírka různých tchýní a manželek, které zde řidiči zanechají, bude naprosto neprodejná.

Staon | 23.10.2005 Ne 19:50 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 5 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

[1] reaguj
Jimi mejl web 23.10.2005 Ne 21:41

je to na jednej strane genialne a na tej druhej nehorazna blbost… a to je na tom este genialnejsie „:D“ (radsej davam smajlikov do uvodzoviek, aby sa tu nezobrazovali tie spatnosti „:-i“)

Ale aj tak si myslim ze dialnica rulez a nejake srnky ci obyvatelia sa mozu vycpat „:P“ „:-i“

[2] reaguj
Weed 24.10.2005 Po 08:41

[1] Jimi : To teda nee… ja jsem pro katapult :-D At zije srna! Btw: Asi bychom meli ohlasit zalozeni prazske pobocky vypoustecu :) My vsak na rozdil od nasich parizskych kolegu budeme demokraticky vypoustet kola vsem autum (nejen tem s vysoce neekologickym pohonem). Prozatim mame ambice dostat se na stranky Ministerstva Vnitra pod hlavicku Teroristicke organizace… juchuu ;)

[3] reaguj
Staon mejl web 24.10.2005 Po 09:42

[1] Jimi : Jak můžeš takové geniální technické řešení nazvat nehoráznou blbostí… :-D

[4] reaguj
jupíííí
epsona mejl 21.2.2008 Čt 20:36

jupíííí tak to je paráda :-))) už se chci proletět

[5] reaguj
Povinna technicka vybava
Marty 14.5.2008 St 10:07

Do povinne technicke vybavy pribude padak ;-)

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Matfyz je sbírka čeho?
Odpověd: malých červených kulatých kostiček naprostých cvoků

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).