Staonův svět - Krásná dolina - 17. února 2007

Přichází letošní první výlet po našich luzích a hájích. Na rozběhání po více jak dvou měsících nečinnosti jen krátký a celkem nenáročný.

Naplánoval jsem klasický výlet do Řevničova, Krásné doliny a Rakovníka.

Plánovaná trasa

Ráno nás vlak vysadí na nádraží v Novém Strašecí. Odtud se vydáme na jih po zelené značce přes Rudu k Pilské hájovně. Zde odbočíme na žlutou značkou vedoucí údolím Leontýnského potoka k řevničovskému nádraží kolem rybníků Dolní a Horní Kracle. U nádraží se napojíme na zelenou značku a později na vrchu Kluk na červenou. Ta nás dovede přes dva železniční můstky k pramenu Merklovka a jezírku. Dále budeme pokračovat stále na jih přes kopec do Krásné doliny, která nás dovede k hájovně Belšanka a dále kolem rybníku Bartoň na Šamotku. Zde obejdeme továrnu Rako a hrdě vstoupíme do Rakovníka, kde nasedneme na vlak zpět do Prahy. Pokud bude čas, na náměstí je prima cukrárna :)

Trasa je vyznačena na následující mapce:

obrazek

Trasa je nenáročná, jen pár kopečků. Celková délka trasy tak kolem 20 km.

Doprava a časy

Odjezd je v sobotu ráno v 7.20 z Dejvického nádraží. Sraz je v 7.05 před vchodem. Cena lístku na skupinovku pod 50 korun.

Cesta zpět záleží na tom, kdy dorazíme do Rakovníka, nicméně vlaků jede dost celkem dost. Cena lístku na skupinovku kolem 60 korun.

Přihlášky a další organizační detaily

Kdo chce jet, ať mi dá vědět pře SMS, ICQ, email nebo mi nechá vzkaz tady na stránkách.

Počasí si vemte odpovídající tomu, že je půlka února. I když se příliš nezdá, chtělo by to šálu, čepici i rukavice. A protože je divná zima, tak samozřejmě něco proti vodě, kdyby pršelo. A samozřejmě to chce s sebou peníze a svačinu. Hospodu potkáme nejdříve v Rakovníku.

Staon

Staon | 14.2.2007 St 23:09 | <<< trvalý odkaz >>> | tisk | 0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Autor stránek Staonův svět se jmenuje?
Odpověd: Cornelius Latipus Staon

Autor vzhledu: Staon. Stránky jsou postaveny na redakčním systému RS2 (verze RC2).